TECHNOLOGIE

Společnost TOPCON CORPORATION v současné době zcela obnovuje portfolio totálních stanic a GNSS přijímačů. Nové unikátní technologie použité v totálních stanicích a GNSS přijímačích zajišťují nejrychlejší a nejpřesnější měření, chrání přístroje v případě odcizení a garantují, že jsou využívány vždy nejnovější verze firmware a souvisejících programů. 

    topcon sokkia video TOPCON SOKKIA VIDEO 
PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU NOVÝCH TECHNOLOGIÍ
                                                                                  
VIDEO

 

topcon tsshield
TSshield    
Ochrana vaší totální stanice
TSshield je informační služba, která prostřednictvím integrovaného  telematického modulu získává různé informace z vaší totální stanice. Poskytuje širokou škálu podpory, s cílem zajistit aktuálnost  integrovaných  programů, odesílání chybových hlášení přímo výrobci, ale především umožňuje uživateli v případě odcizení totální stanici uzamknout a pomocí integrovaného GPS  modulu zjistit její polohu.
 

Tuto funkci využijete u modelů:
TOPCON ES / SOKKIA CX, TOPCON OS / SOKKIA FXTOPCON DS / SOKKIA DX, TOPCON PS / SOKKIA SX
topcon vanguard technology

Vanguard technologie    
Nová Vanguard technologie v GNSS přijímačích
TOPCON patentovaná Vanguard ™ technologie nastavuje nový průmyslový standard v oblasti sledování družicových signálu a výkonu. S univerzální sledovací technologií a 226 dostupnými kanály,  lze sledovat všechny stávající i budoucí GNSS systémy.
Nová Vanguard GNSS technologie využívá nejmodernější metody sledování a zpracování GNSS signálů, dostupnou na trhu.

Vanguard obsahuje několik exkluzivních řešení:

  • Quartz Lock Loop ™ pro vynikající zpracování signálů v prostředí se silnými vibracemi.
  • Univerzal Tracking ™ kanály pro sledování všech dostupných i budoucích signálů
  • Intelligent Tracking Optimization™   pro vyběr nejlepší kombinace dostupných satelitů. 

Technologii Vanguard využijete v GNSS přijímačích:
 HiPER SR a HiPER V

topcon longlink

LongLink   
Nová bezdrátová komunikační technologie
TOPCON LongLINK™ je bezdrátová komunikace s dlouhým dosahem, založená na technologii Bluetooth třídy 1, která poskytuje  geodetickým přístrojům dříve nedostupné provozní možnosti.

S bezdrátovou komunikací LongLINK™  lze nyní při dosahu 300m provádět měření manuální totální stanicí i od výtyčky. Způsob měření, označovaný také jako dvoumužné ekonomické robotické řešení, poskytuje totální stanici zcela nové možnosti využití.

LongLINK™ také zajišťuje perfektní RTK komunikaci mezi základnou a roverem bez interferencí, na jejíž provoz není třeba mít úřední licenci FCC. RTK technologie LongLink™ zajišťuje vynikající vlastnosti v nejobtížnějším rádiovém prostředí, jako třeba v blízkosti letišť nebo ve středu velkoměsta.

VIDEO

Technologii LongLINK™ využijete u modelů:
TOPCON ES / SOKKIA CX,  TOPCON OS / SOKKIA FX TOPCON DS / SOKKIA DX,  TOPCON PS / SOKKIA SX
 ,  TOPCON Hiper SR / SOKKIA GSX2 

XPointing   
Technologie automatického cílení v totálních stanicích Topcon řady DS
Topcon totální stanice řady DS jsou vybaveny technologií XPointing, která poskytuje rychlé a spolehlivé automatické cílení s přesností měření úhlů a eliminuje jemné cílící operace, které vyžadují zkušenou obsluhu.

Cílení se u konvenčních totálních stanice běžně provádí pohledem přes dalekohled  zaostřením a opakovaným srovnáním středu cíle a nitkového kříže. U totálních stanic řady DS  se cílení provádí automaticky a  je oproštěno od chyb cílení, které se liší v závislosti na zkušenostech obsluhy s vizuálním cílením. Z tohoto důvodu lze dosáhnout velmi stabilní a konzistentní přesnosti měření.

Díky funkci automatického cílení, stačí obsluze jen zhruba zacílit dalekohled pomocí zaměřovacího kolimátoru tak, aby  hranol byl v záměrném poli dalekohledu. Přístroj se pak sám jemné docílí po stisku tlačítka "Měření" nebo po stisku "Trigger key" (boční tlačítko pro měření délek).

Totální stanice řady DS se automaticky zacílí na hranol a provedou přesné měření i za těchto podmínek :

  • Velké vzdálenosti: ve vzdálenostech, kde je obtížné rozpoznat tvar / střed hranolu vizuálním pozorováním
  • Tmavé  prostředí: automatické cílení je možné i za úplné tmy  se stejným pracovním rozsahem jak je uvedeno ve specifikaci
  • Měření v lese: Automatické cílení pracuje i v případě, že cíl (hranol) je vidět pouze ze 40%
  • Tepelné vlnění: může ovlivnit pracovní rozsah, závisí na síle tepelného vlnění

VIDEO

Technologii XPointing využijete u modelů:
TOPCON DS / SOKKIA DX