Technologie Vanguard
Technologie Vanguard představuje řadu pokročilých a plně integrovaných technologických řešení, která se nacházejí v nejnovějším až 452-kanálovém systému Vanguard ASIC společnosti Topcon. Je schopen sledovat všechny aktuální a připravované signály GNSS s vynikající přesností a citlivostí.
Systém Vanguard ASIC na čipu poskytuje více integrovaných jader, integrovanou paměť a rozsáhlou podporu periferního rozhraní, která zvyšuje flexibilitu a spolehlivost na úrovni boardu a zároveň snižuje složitost a velikost systému. ASIC také podporuje integrované prostředí runtime Linux pro vlastní vývoj aplikací, který dále usnadňuje aplikovat specifické pracovní postupy a umožňují snadné přizpůsobení výrobku.

GNSS sledovací technologie
Topcon Vanguard ASIC využívá současnou nejpokročilejší architekturu sledování a zpracování GNSS signálu. Zdokonalení měření a určování polohy, které je možné díky integraci signálů GPS, GLONASS, QZSS, SBAS, Galileo a BeiDou (BDS), a které budou k dispozici v přesných GNSS produktech společnosti Topcon prostřednictvím aktualizovaného firmwaru přijímače a prostřednictvím souborů autorizace voleb (OAF).

Univerzální sledovací kanály

452-kanálový Vanguard ASIC s univerzálními sledovacími kanály je jedinečná na trhu plně škálovatelná sledovací technologie, která umožňuje, aby každý jednotlivý kanál GNSS byl plně optimalizován. Univerzální sledovací kanály umožňují přijímačům Topcon sledovat kterýkoli z dostupných satelitních signálů, které jsou podporovány v moderních GNSS přijímačích. Ať už jsou to signály GPS, GLONASS, Galileo nebo BeiDou s libovolnou z frekvencí L1/E1/B1, L2 nebo L5/E5/B2, může jej každý Univerzální sledovací kanál použít. V důsledku toho mohou být všechny kanály plně využity pro sledování maximální konstelace satelitu a zajištění toho, aby během určování polohy byla zachována jejich ideální geometrie.

Pokročilá redukce vícecestných odrazů (AMR)
Inovativní techniky zpracování digitálního signálu používané v technologii AMR společnosti Topcon významně snižují vícecestné efekty v náročných prostředích a poskytují spolehlivé a nepřetržité sledování signálu. AMR vylučuje vícecestné měření jak na kódu, tak na nosné fázi, aby zajistila přesný a stabilní výkon ve všech režimech určování polohy GNSS, což poskytuje uživatelům Topcon přijímačů jistotu spolehlivého měření, i když pracují na nejtěžších místech.

Technologie Fence Antenna®
Patentovaný design Fence Anteny společnosti Topcon přináší v kompaktním a lehkém balení vynikající citlivost na signál a vyloučení vícecestných odrazů. Tyto výhody jasně dokládá výkon Fence antény při sledování nízko letících satelitů a při měření pod příkrovem. Tato technologie umožňuje silnější a čistší sledování signálu, což umožňuje systémům Topcon poskytovat konzistentně přesnou polohu ve všech podmínkách.

Quartz Lock Loop (QLL)
Díky použití nejmodernějších zpětnovazebních smyček, patentovaný Quartz Loop Lock společnosti Topcon neustále monitoruje chování systému, aby zjistil a odstranil jakékoli výkyvy, které mohou způsobit problémy při sledování satelitů. To umožňuje zachovat čistý a stabilní časovací referenční signál i při silném zrychlení, vysokých vibracích a nárazech. Tato exkluzivní technologie QLL umožňuje přijímačům Topcon poskytovat nepřerušované satelitní sledování a přesnou polohu v širokém spektru frekvencí vybrací, v různých amplitudách a v jakékoli orientaci.

LongLink
LongLink RTK technologie poskytuje RTK komunikaci na kratší vzdálenost 300 m ze základní stanice na více roverů. LongLink nabízí spolehlivou, bezporuchovou komunikaci RTK base-rover, která k provozu nevyžaduje licenci ČTÚ. Technologie LongLink RTK poskytuje vynikající výkon v nejtěžších rádiových prostředích, například v blízkosti letišť nebo městských center.

Topcon RTK
Topcon RTK poskytuje všudypřítomné, vysoce výkonné určení polohy v náročných pracovních prostředích, kde je požadována přesnost měření polohy na centimetrové úrovni v reálném čase. Topcon RTK využívá všech GNSS měření k udržení přesnosti, i když se podmínky zhorší, jako například v okolí budov, stromů a jiných překážek. Mezi vlastnosti Topcon RTK patří: spolehlivé centimetrové určení polohy, rychlá inicializace RTK, prodloužení délky vektoru až na 40 km, provoz v konvenčních systému báze / rover a v široké řadě RTK sítí.

Topcon Integrovaná technologie měření náklonu - TILT™
Kombinací 9-osé inerciální měřické jednotky (IMU) a digitálního kompasu může HR přesně kompenzovat až 15 ° naklonění výtyčky. Tato integrace Topcon Hybrid IMU a digitálního kompasu uvnitř Hiper HR je testována jako nejpřesnější a nejrychlejší technologie měření náklonu a směru v GNSS.
Nyní je možné měřit celou cestu až k hraně budovy bez použití odsazení. Stejně jako u mnoha dalších technologií je Topcon TILT ™ navržen tak, aby řešil výzvy v reálném světě, takže vaše práce bude snazší, rychlejší a kvalitnější.